Cena Litecoin wzrasta wraz ze zbliżającym się segwitem.

Cena Litecoina wzrosła o około 20% w jeden dzień, po tym gdy BW ogłosiło segwit, aktualizację protokołu, która łączy w sobie dodatkowe możliwości łańcuchowe z poprawkami, które mają wspierać Lightning Network i inne protokoły dwu warstwowe.

Cena niemal natychmiastowo zareagowała na wiadomości, wzrastając z około 9.70 dolarów do nieco poniżej 12 dolarów, a w czasie publikacji artykułu do około 11.30 dolarów.

Niektórzy sugerują, że wsparcie dla segwitu w litecoin wynosi obecnie około 77%, czyli powyżej progu 75%, wymaganego do jego aktywacji.

Wsparcie dla Segwit musi wynosić co najmniej 75% przez okres dwóch tygodni. Następnie kolejne dwa tygodnie są przyznawane jako okres w którym osoby wydobywające litecoin mogły zaktualizować sprzęt. Jednak sprawa jest wciąż bardzo skomplikowana.

Założyciel LTC1BTC wyjawił swoje silne stanowisko przeciw segwitowi, podczas gdy wciąż słychać plotki o tym, że Antbol stara się zmniejszyć udział sieciowy w segmencie.

W takiej sytacji nie wiadomo, czy wymienione spółki zdecydują się na uaktualnienie, w wypadku segwitu, ani co się stanie jeśli tego nie zrobią.

Potencjalny podział?

Próg 75% został już silnie skrytykowany w kontekście bitcoinów, z powodu sugestii, że zmusi 25% górników do dostosowania się, lub doprowadzi do podziału sieci. W kontekście soft-forku może się to nieco różnić, ale nie będzie żadnego soft-forku jeśli „górnicy” będą niezadowoleni.

Co dokładnie nastąpi, jeśli dojdzie do tak zamierzonego podziału, nie jest jeszcze pewne. Najlepszą radą jest, by nie dokonywać w tym czasie żadnych transakcji, ze względu na to, że przewidywane są reorganizacje. Co więcej, może się zdarzyć, że transakcje pozornie potwierdzone, okażą się niepotwierdzone.

W wypadku podziału prawdopodobnie mniejszość górników straci swoje bloki. Co więcej, utrzymywanie łańcucha dla tej mniejszości może być kosztowne, ale F2Pool miałoby możliwość spowodować chaos, jeśli przełączyliby swoje zespoły, lub jeśli górnicy mniejszości dodadali by hash-rate i zyskali 51%.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>